Connect with us
Теннис

Як правильно приймати рішення в ситуаціях невизначеності

Інтуїцію наївно вважають помічником при необхідності робити вибір при недостатній інформації. Насправді ж досвідчені управлінці, психологи, гравці в настільні ігри, в тому числі азартні, знають, що секрет — в умінні аналізувати ситуацію й оцінювати ймовірність різних результатів. Неважливо, чи людині потрібно спланувати життя на довгий строк, чи просто швидко зреагувати в простіших обставинах: якщо грати в Pokerbet чи бодай «Монополію» з друзями. Стратегія дії буде та сама.

Врахування різних поглядів і сценаріїв

Теорія менеджменту розглядає різні шляхи для планування, але загальний принцип прийняття рішень включає лише декілька найважливіших кроків:
● вивчення обставин з різних джерел інформації та поглядів (думок);
● пошук усіх гіпотетичних варіантів розв’язання проблеми (навіть малоймовірних), враховуючи доступні засоби й навички;
● відсікання найбільш неефективних і складних рішень;
● детальний аналіз найкращих варіантів з огляду на ефективність і реалістичність виконання;
● синтез кращих варіантів або вибір на користь одного, потенційно найвдалішого.

Ці загальні принципи можна для наочності розглядати в контексті конкретної діяльности, як це реалізовано в довідниках і порадах для любителів покеру на сайті Poker bet. Подібні настанови корисні новачкам у справі або людям, яким бракує досвіду прийняття рішень в умовах невизначеності.

Якщо є час, важливо користуватися джерелами з різними поглядами, щоб навчитися виробляти власне бачення проблеми та враховувати «підводні камені». Так само варто готувати декілька ймовірних сценаріїв дій — проте не більше 4–5. Бажано, щоб вони відрізнялись так, щоб враховували ключові потенційні проблеми, здатні завадити досягненню мети.

Надійне планування в умовах невизначеності

Не варто плутати невизначеність з ризиком, бо в останньому випадку людина зазвичай може оцінити ймовірність події. Наприклад, підкидаючи монетку, логічно припустити, що ймовірність випадання якоїсь сторони — 50%. Невизначеність же треба прийняти як повністю непередбачувану даність (принаймні, ту частину обставин і процесів, які точно не можна визначити).

Вважаючи невизначеність об’єктивною обставиною, слід навчитися так званому надійному прийняттю рішень («Robust Decision-Making» чи RDM). Це стратегія рішень на основі широкого діапазону сценаріїв. Вони вибираються і впроваджуються так, щоб залишатися ефективними при будь-яких непередбачуваних змінах, відомих як «чорні лебеді».

Користь гнучкості

Люди, які давно грають в онлайн-покер в Україні, знають, що дрібниць в прийнятті рішень не буває. Щоб не хвилюватися через невідоме, треба навчитись аналізувати всю наявну інформацію. Це дасть впевненість, що не упущено якісь деталі, які не перетворюють цілковиту невизначеність на більш-менш зрозумілі обставини, в яких можна вирахувати ризик втілення тих чи інших сценаріїв. Тож навіть після початку виконання надійного плану слід стежити за змінними обставинами й встигати реагувати.
 

btu.org.ua

Comments
More in Теннис
aquapolis