Connect with us
Баскетбол

Джеррі Вест – перший в історії MVP фіналу НБА. З цим пов’язане його унікальне досягнення

Джеррі Вест – перший в історії MVP фіналу НБА. З цим пов'язане його унікальне досягнення

12 червня інсайдер Шемс Чаранія та низка інших авторитетних баскетбольних видань та інсайдерів повідомили про смерть легенди баскетболу Джеррі Веста.

Вест був перш за все легендою «Лейкерс». Саме за цю команду він провів усю кар'єру гравця (з 1960-го по 1974-й), а також був її тренером з 1976-го по 1979-й. Вісім чемпіонських титулів він здобув вже як менеджер «Лейкерс».

Джеррі став чемпіоном НБА як гравець у 1972-му, 14 разів викликався на Матч усіх зірок НБА, 12 разів обирався до різних символічних збірних за підсумками сезону (зокрема 10 разів – до першої п'ятірки), набрав за кар'єру понад 25 тисяч очок, а його 44-й номер виведений з обігу в «Лейкерс» та в університеті Західної Вірджинії.

А у 1969 році Джеррі Вест став першим в історії НБА MVP фінальної серії. Що цікаво, його «Лейкерс» фінал тоді програли («Бостону» із рахунком 3-4), але MVP було визнано саме Веста. Це перший і єдиний випадок в історії, коли нагороду найкращого гравця фіналу взяв баскетболіст команди, яка поступилася у серії.

Джеррі Вест – перший в історії MVP фіналу НБА. З цим пов'язане його унікальне досягнення

Фото: NBA

ua.tribuna.com

Comments
More in Баскетбол
aquapolis