Следить
Баскетбол

Нігерія зганьбилася, програвши Лівії. Але команда взагалі могла пропустити старт відбору на Кубок Африки

Нігерія зганьбилася, програвши Лівії. Але команда взагалі могла пропустити старт відбору на Кубок Африки

Проте 2024-й почався для зелено-білих зовсім не райдужно: дві поразки у відборі на континентальну першість. І якщо невдача з Угандою (87 місце рейтингу) може хоча б якось бути виправдана, то поразка від Лівії, яка востаннє грала на Кубку Африки 15 років тому, стала справжнім апсетом. У місті Монастир (Туніс), де відбувається все вікно кваліфікаційного змагання, Нігерія поступилася Лівії з рахунком 82:89 після овертайму.

Але все могло бути ще гірше, бо нігерійська федерація змогла гарантувати участь у відбіркових зустрічах менше ніж за день до їхнього старту. Пояснюємо ситуацію:

🔹 Через нестачу державного фінансування збірна Нігерії до 22 лютого не мала гарантії участі у лютневому вікні відбору. До останнього моменту існувала велика ймовірність, що команда буде вимушена пропустити три матчі.

🔹 Декілька гравців, які виступали за Нігерію на ОІ-2020, допомогли закрити частину необхідних витрат.

🔹 Станом на 21 лютого федерація ще не бронювала квитки для перельоту в Туніс, а остаточні пошуки фінансування завершилися лише у другій половині наступного дня.

🔹 Ростер на кваліфікаційне вікно Кубка Африки був оголошений за п’ять годин до матчу з Лівією. Команду сформували з молодих та місцевих виконавців – навряд чи ви чули хоча б про когось з них.

🔹 17 лютого федерація поширювала інформацію, що гравець «Прометея» Калеб Агада взяв на себе відповідальність зіграти у лютневому вікні відбору. Проте у заявку на сайті турніру він не потрапив та участі у зустрічах не візьме – на момент проведення ігор він знаходиться в Ризі та тренується з «титанами».

🔹 Заключна гра Нігерії в цьогорічному вікні відбору на Кубок Африки відбудеться 25 лютого. Суперником буде іменита збірна Кабо-Верде, яка брала участь у ЧС-2023.

Фото: ФІБА

ua.tribuna.com

Комментарии
Больше в Баскетбол
aquapolis