🔵 У «Далласа» на третій матч фіналу нарешті приїхав Кайрі Ірвінг. Тобто він був присутній на грі не лише фізично, але й допомагав партнерам, реабілітуючись за невпевнений баскетбол у перших двох матчах серії.
Кайрі став найкращим скорером матчу, набравши 35 очок та реалізувавши 13/28 з гри (46,4%), зокрема 3/6 триочкових (66,7%). Що цікаво, Ірвінг провів на майданчику понад 45 хвилин, відігравши зустріч майже без замін.
При цьому «Даллас» у третій грі фіналу поспіль не зумів набрати 100 очок проти «Бостона». 99 у матчі №3, 98 у матчі №2 та 89 у матчі №1. Прогрес помітний, але він дуже повільний.
🟢 Але й у «Бостона» було чим відповісти – у нього не дуже ефективно, але результативно зіграв Джейсон Тейтум (31 очко, 11/26 з гри, де 4/13 триочкові) та традиційно результативно допоміг Джейлен Браун (30 очок, 12/22 з гри, де 2/9 триочкові).
Причому Тейтум став найгіршим гравцем команди за показником «+-» (у нього «-4»), але це не завадило «Бостону» перемогти, а Джейсону стати найкращим скорером свого колективу.
🔵 Щодо головної зірки «Далласа» Луки Дончича, то в нього 27+6+6, але лише 1/7 з-за триочкової лінії та шість персональних фолів (словенець єдиний гравець третього матчу, який перебрав зауважень та достроково завершив зустріч у четвертій чверті.
На початку заключної 12-хвилинки «Маверікс» розпочали ривок, який завершився на рахунку 20:2 на користь техасців за цей відрізок часу та допоміг їм повернутися в гру, але в клатчі вони знову не змогли зламати свого суперника.
Єдиний дабл-дабл в матчі оформив новачок Дерек Лайвлі (11 очок + 13 підбирань), а головним антигероєм став Тім Гардвей-молодший, який за 19 з половиною хвилин ігрового часу не набрав жодного очка (0/5 з гри, де 0/3 – триочкові), відзначився лише трьома підбираннями в захисті та продемонстрував показник ефективності «-16» – найгірший в матчі серед баскетболістів обох команд. У нього, до речі, жодного набраного очка за обидва матчі фіналу, в яких Тім взяв участь.
🟢 «Бостон» повів 3-0 в другій серії поспіль («Індіану» в фіналі конференції команда Джо Маззулли «свіпнула» 4-0) та наблизився до свого вісімнадцятого чемпіонства НБА на відстань однієї перемоги.
Навіть відсутність Крістапса Порзінгіса, який порвав зв’язки ноги, не впливає на «Селтікс» у цьогорічному плей-оф – без латвійця в них 10-1 у постсезоні.
🟠 І головне – за всю історію плей-оф НБА ніхто не відігрувався з рахунку 0-3 на 4-3. «Даллас» востаннє був у такій ситуації в сезоні-2014/15, коли програвав 0-3 «Г'юстону» в першому раунді плей-оф, та у підсумку зазнав поразки 1-4.
Ба більше, історія знає лише один випадок, коли команда відігрувалася з 1-3 у фіналі – це робив «Клівленд» Леброна Джеймса та Кайрі Ірвінга (!) у 2016-му проти «Голден Стейт». І тоді це також здавалося нереальним та неможливим.
Чи зможе «Даллас» переписати історію та стати першим колективом в історії, що камбекнув з рахунку 0-3? Чи «Бостон» вже можна вітати із черговим, першим з 2008 року, чемпіонством НБА?
Фото: celtics/Instagram
